Dąbki Atrakcje Turystyczne

Plaża »

Plaża w Dąbkach to największa atrakcja turystyczna tej miejscowości - czysta, piaszczysta, zachęca do kąpieli morskich i słonecznych. Latem działa tu strzeżone kąpielisko. Wzdłuż brzegu morskiego przez 6 km ciągnie się promenada leśna. więcej »

 • Wejścia od ulic: Wiklinowa, Morska, Wydmowa

Jezioro Bukowo »

Jezioro Bukowo to dawna zatoka morska odcięta od Bałtyku przez Mierzeję Bukowską. Jezioro połączone jest z morzem Kanałem Szczyckim. Bukowo jest rajem dla wędkarzy - występuje w nim ok. 20 gatunków ryb. Na jeziorze można uprawiać sporty wodne, działa tez przystań żeglarska. więcej »

Przystań żeglarska »

Przystań żeglarska na jeziorze Bukowo zapewnia możliwość cumowania jachtu, łodzi i innego sprzętu pływającego. Oferowane są również rejsy wycieczkowe stateczkiem MILKA. Przy przystani znajduje się też wypożyczalnia sprzętu pływającego oraz szkoła windsurfingu. więcej »

 • 76-156 Dąbki, ul. Dąbkowicka 7
 • 94 314 80 64

Szkoła windsurfingu, obozy windsurfingowe »

Windsurfing w Dąbkach nad Jeziorem Bukowo. Firma JOT-2 z sezonową siedzibą na terenie Przystani Żeglarskiej w Dąbkach oferuje kursy windsurfingu, organizująca obozy windsurfingowe, a także prowadzi wypożyczalnię sprzętu wodnego. więcej »

 • 76-156 Dąbki ul. Dąbkowicka 7
 • 881 789 386

Jazda konna »

Czy w Dąbkach można jeździć konno? Tuż obok (w Bobolinie) znajduje się Ranczo Mustafa oferujące naukę jazdy konnej (na najmłodszych czekają kuce), poranne i wieczorne przejażdżki brzegiem dla zaawansowanych jeźdźców. więcej »

 • 76-156 Dąbki, Bobolin 2
 • 605 296 866

Uzdrowisko Dąbki »

Uzdrowisko Dąbki - w 2007 roku, Rozporządzeniem Rady Ministrów (z dnia 28 września 2007r w sprawie nadania statusu uzdrowiska miejscowości Dąbki) został nadany Dąbkom status uzdrowiska. Wspomaga się tu leczenie chorób ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych, kardiologicznych, dolnych i górnych dróg oddechowych, endokrynologicznych. więcej »

Wędkarstwo morskie »

Darłowo to interesujące miejsce nie tylko dla fanów historii. Również fani wędkarstwa mogą tu znaleźć coś dla siebie. Codziennie z darłowskiego portu wypływa kilkanaście kutrów i łodzi, w celu łowienia ryb morskich. Entuzjaści tego typu rozrywki mogą skorzystać z szerokiej oferty rejsów wędkarskich i spróbować sowich sił w połowie ryb na pełnym morzu. więcej »

Szlaki turystyczne »

Szlaki turystyczne. Przez Dąbki biegną szlaki turystyczne: Koszaliński Szlak Nadmorski (czerwony) - przez gminę przebiega część szlaku o długości ok. 30 km od Dąbkowic przez Dąbki, Bobolin, Żukowo Morskie, Darłówko do Wicia. Szlak Zabytków Średniowiecza (czarny) - rozpoczyna się w Darłowie i biegnie przez: Dąbki, Dobiesław, Jeżyce, Słowino, Boleszewo, Krupy, Stary Jarosław, Kowalewice, Barzowice, Cisowo, Dąbki. Na trasie: Zamek Książąt Pomorskich, średniowieczne kościoły, grodziska i zabytki budownictwa wiejskiego. Długość 104 km - polecany turystom zmotoryzowanym lub rowerzystom. więcej »

Ścieżki rowerowe »

Szlaki i ścieżki rowerowe. Przez Dąbki przebiegają szlaki rowerowe: Dąbki - Dąbkowice - długość 5,5 km, przebiega wśród lasu nadmorskiego, wzdłuż brzegu jeziora Bukowo. Pętla Szlakiem Cystersów (23 km): Darłowo - Bobolin – Dąbki. Na trasie: Zamek Książąt Pomorskich, średniowieczne kościoły, zabytki budownictwa wiejskiego. więcej »

Szlaki kajakowe »

Czy w Dąbkach można popływać kajakiem? Kajakiem popływamy na Jeziorze Bukowo. Jeśli wybierzemy się do Darłowa możemy wybrać się na spływ rzekami Wieprza i Grabowa. więcej »

Bunkry w Bobolinie »

Bunkry w Bobolinie to owiana tajemnicą pozostałość po II Wojnie Światowej. Część z nich znajduje się na plaży. więcej »

Darłowo »

Darłowo to zabytkowe, historyczne miasto położone przy ujściu rzeki Wieprzy do Bałtyku. Z uwagi na ciekawe zabytki oraz atrakcje, warto zwiedzić to wyjątkowe, nadmorskie miasto. Przede wszystkim należy zobaczyć średniowieczny Zamek Książąt Pomorskich, latarnię morską, nietypowy bo rozsuwany most, zabytkowe kościoły i przepłynąć tramwajem wodnym z Darłówka do Darłowa. więcej »

Aquapark w Darłówku »

Jeśli akurat tak się zdarzy, że pogoda nie będzie sprzyjała wyjściu na plażę warto odwiedzić Park Wodny Jan w Darłówku. Basen, zjeżdżalnie, jakuzzi, kręgielnia, bar. więcej »

 • 76-153 Darłówko, ul. Północna 14
 • 94 314 49 10
 • parkwodny@parkwodny.net

Zamek Ksiażąt Pomorskich w Darłowie »

Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie wznoszony był przez 20 lat w II połowie XIV wieku. Obecnie mieści się w nim muzeum, odbywają się tu również różne imprezy kulturalne. więcej »

 • 76-150 Darłowo, ul. Zamkowa 4
 • 94 314 23 51

Latarnia morska w Darłówku »

Latarnia morska w Darłówku to ciekawa atrakcja turystyczna w pobliżu Dąbek. Latarnię można zwiedzać, można wejść na wieże i podziwiać z niej okolicę. więcej »

 • 76-150 Darłowo, ul. Wschodnia 14
 • 601 273 317

Park Linowy w Darłówku »

Park Linowy w Darłówku to atrakcja turystyczna skierowana głównie do dzieci - oferuje kilka tras o rożnym stopniu trudności i zjazd tyrolski. więcej »

 • 76-150 Darłówko Zachodnie, ul. Aleja Parkowa 2
 • 533 555 140
 • biuro@nad-baltykiem.com

Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10 »

Szlak rowerowy R10 jest częścią projektu EuroVelo10, czyli trasy rowerowej dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Autorem inicjatywy jest Europejska Federacja Cyklistów. więcej »

Wizyt: 3 147 162, Dziś: 1 252, Osób online: 22

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem