Atrakcje Dąbki - Atrakcje Przyrodnicze

Plaża »

Plaża w Dąbkach to największa atrakcja turystyczna tej miejscowości - czysta, piaszczysta, zachęca do kąpieli morskich i słonecznych. Latem działa tu strzeżone kąpielisko. Wzdłuż brzegu morskiego przez 6 km ciągnie się promenada leśna. więcej »

  • Wejścia od ulic: Wiklinowa, Morska, Wydmowa

Jezioro Bukowo »

Jezioro Bukowo to dawna zatoka morska odcięta od Bałtyku przez Mierzeję Bukowską. Jezioro połączone jest z morzem Kanałem Szczyckim. Bukowo jest rajem dla wędkarzy - występuje w nim ok. 20 gatunków ryb. Na jeziorze można uprawiać sporty wodne, działa tez przystań żeglarska. więcej »

Wędkarstwo morskie »

Darłowo to interesujące miejsce nie tylko dla fanów historii. Również fani wędkarstwa mogą tu znaleźć coś dla siebie. Codziennie z darłowskiego portu wypływa kilkanaście kutrów i łodzi, w celu łowienia ryb morskich. więcej »

Szlaki turystyczne »

Szlaki turystyczne. Przez Dąbki biegną szlaki turystyczne: Koszaliński Szlak Nadmorski (czerwony) - przez gminę przebiega część szlaku o długości ok. 30 km od Dąbkowic przez Dąbki, Bobolin, Żukowo Morskie, Darłówko do Wicia. więcej »

Ścieżki rowerowe »

Szlaki i ścieżki rowerowe. Przez Dąbki przebiegają szlaki rowerowe: Dąbki - Dąbkowice - długość 5,5 km, przebiega wśród lasu nadmorskiego, wzdłuż brzegu jeziora Bukowo. Pętla Szlakiem Cystersów (23 km): Darłowo - Bobolin – Dąbki. Na trasie: Zamek Książąt Pomorskich, średniowieczne kościoły, zabytki budownictwa wiejskiego. więcej »

Szlaki kajakowe »

Czy w Dąbkach można popływać kajakiem? Kajakiem popływamy na Jeziorze Bukowo. Jeśli wybierzemy się do Darłowa możemy wybrać się na spływ rzekami Wieprza i Grabowa. więcej »

Darłowo »

Darłowo to zabytkowe, historyczne miasto położone przy ujściu rzeki Wieprzy do Bałtyku. Z uwagi na ciekawe zabytki oraz atrakcje, warto zwiedzić to wyjątkowe, nadmorskie miasto. więcej »

  • Darłowo

Darłówko »

Miejscowość świetnie przygotowana pod względem turystycznym, przymorska dzielnica ślicznego, zabytkowego, a do tego pamiętającego średniowiecze miasta Darłowo - leży u ujścia Wieprzy do morza. więcej »

Dąbkowice »

Jeżeli ktoś marzy o klimacie dzikiej plaży winien odwiedzić tę w Dąbkowicach. Tutaj można rzeczywiście odpocząć. więcej »

Historia Dąbki »

Już w XIII wieku książę Świętopełk podarował teren dzisiejszej osady Dąbki we władanie cystersom z Darłowa. więcej »

Wizyt: 3 476 994, Dziś: 535, Osób online: 12

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem