Atrakcje Turystyczne

Plaża

Plaża w Dąbkach to największa atrakcja turystyczna tej miejscowości - czysta, piaszczysta, zachęca do kąpieli morskich i słonecznych. Latem działa tu strzeżone kąpielisko. Wzdłuż brzegu morskiego przez 6 km ciągnie się promenada leśna. więcej »

Wejścia od ulic: Wiklinowa, Morska, Wydmowa

Jezioro Bukowo

Jezioro Bukowo to dawna zatoka morska odcięta od Bałtyku przez Mierzeję Bukowską. Jezioro połączone jest z morzem Kanałem Szczyckim. Bukowo jest rajem dla wędkarzy - występuje w nim ok. 20 gatunków ryb. Na jeziorze można uprawiać sporty wodne, działa tez przystań żeglarska. więcej »

Przystań żeglarska

Przystań żeglarska na jeziorze Bukowo zapewnia możliwość cumowania jachtu, łodzi i innego sprzętu pływającego. Oferowane są również rejsy wycieczkowe stateczkiem MILKA. Przy przystani znajduje się też wypożyczalnia sprzętu pływającego oraz szkoła windsurfingu. więcej »

ul. Dąbkowicka 7, Dąbki

Rodzinne Centrum Rozrywki Bobolin

MOC ATRAKCJI DLA KAŻDEGO ! więcej »

ul. Świerkowa 2, 76-156 Bobolin (wjazd w uliczkę na przeciwko Ranczo Mustafa)

Szkoła windsurfingu

Windsurfing w Dąbkach nad Jeziorem Bukowo. Firma JOT-2 z sezonową siedzibą na terenie Przystani Żeglarskiej w Dąbkach oferuje kursy windsurfingu, organizująca obozy windsurfingowe, a także prowadzi wypożyczalnię sprzętu wodnego. więcej »

ul. Dąbkowicka 7, Dąbki

Jazda konna

Czy w Dąbkach można jeździć konno? Tuż obok (w Bobolinie) znajduje się Ranczo Mustafa oferujące naukę jazdy konnej (na najmłodszych czekają kuce), poranne i wieczorne przejażdżki brzegiem dla zaawansowanych jeźdźców. więcej »

ul. Bobolin 2, Dąbki

Wędkarstwo morskie

Darłowo to interesujące miejsce nie tylko dla fanów historii. Również fani wędkarstwa mogą tu znaleźć coś dla siebie. Codziennie z darłowskiego portu wypływa kilkanaście kutrów i łodzi, w celu łowienia ryb morskich. więcej »

Szlaki turystyczne

Szlaki turystyczne. Przez Dąbki biegną szlaki turystyczne: Koszaliński Szlak Nadmorski (czerwony) - przez gminę przebiega część szlaku o długości ok. 30 km od Dąbkowic przez Dąbki, Bobolin, Żukowo Morskie, Darłówko do Wicia. więcej »

Ścieżki rowerowe

Szlaki i ścieżki rowerowe. Przez Dąbki przebiegają szlaki rowerowe: Dąbki - Dąbkowice - długość 5,5 km, przebiega wśród lasu nadmorskiego, wzdłuż brzegu jeziora Bukowo. Pętla Szlakiem Cystersów (23 km): Darłowo - Bobolin - Dąbki. Na trasie: Zamek Książąt Pomorskich, średniowieczne kościoły, zabytki budownictwa wiejskiego. więcej »

Szlaki kajakowe

Czy w Dąbkach można popływać kajakiem? Kajakiem popływamy na Jeziorze Bukowo. Jeśli wybierzemy się do Darłowa możemy wybrać się na spływ rzekami Wieprza i Grabowa. więcej »

Uzdrowisko Dąbki

Uzdrowisko Dąbki - w 2007 roku, Rozporządzeniem Rady Ministrów (z dnia 28 września 2007r w sprawie nadania statusu uzdrowiska miejscowości Dąbki) został nadany Dąbkom status uzdrowiska. Wspomaga się tu leczenie chorób ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych, kardiologicznych, dolnych i górnych dróg oddechowych, endokrynologicznych. więcej »

Bunkry w Bobolinie

Bunkry w Bobolinie to owiana tajemnicą pozostałość po II Wojnie Światowej. Część z nich znajduje się na plaży. więcej »

Aquapark przy hotelu Jan w Darłówku

Jeśli akurat tak się zdarzy, że pogoda nie będzie sprzyjała wyjściu na plażę warto odwiedzić Park Wodny Jan w Darłówku. Basen, zjeżdżalnie, jakuzzi, kręgielnia, bar. więcej »

ul. Północna 14, Darłówko

Latarnia Morska Darłowo

Latarnia morska znajduje się przy ujściu rzeki Wieprzy, obok wejścia do portu w Darłówku Wschodnim. Na chwilę obecną wieża latarni ma 22 m wysokości, a na jej szczycie zamontowano nowoczesny mechanizm, który wskazuje drogę statkom. więcej »

Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie

Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie wznoszony był przez 20 lat w II połowie XIV wieku. Obecnie mieści się w nim muzeum, odbywają się tu również różne imprezy kulturalne. więcej »

ul. Zamkowa 4, Darłowo

Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10

Szlak rowerowy R10 jest częścią projektu EuroVelo10, czyli trasy rowerowej dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Autorem inicjatywy jest Europejska Federacja Cyklistów. więcej »

Park Linowy "Nad Bałtykiem"

Park linowy to idealne miejsca dla śmiałków poszukujących adrenaliny. W tym miejscu odnajdą się osoby w każdym wieku. więcej »

ul. Conrada, Darłówko Zachodnie

Bowling w Darłówku

Idealne miejsca dla miłośników kręgli w Darłówku. Bowling to idealna atrakcja na niepogodę. W Darłówku jest kilka miejsc, w którym można wybrać się do kręgielni. więcej »

Rozsuwany most w Darłówku

W 80-tych latach XX wieku przebudowano stary most zwodzony na rzece Wieprzy, łączący Darłówko Wschodnie z Zachodnim. więcej »

Kościoły w Darłowie

Kościół św. Jerzego, Kościół Mariacki i Kościół św. Gertrudy więcej »

Latarnie Morskie

Szlak Latarni Morskich prawie przez cały czas wiedzie wybrzeżem. Jedynie między Niechorzem a Kołobrzegiem wchodzi na chwilę w głąb lądu (ok. 10 km), przechodząc przez Trzebiatów. więcej »

Latarnia Jarosławiec

Taras widokowy na szczycie latarni morskiej w Jarosławcu stanowi wspaniały punkt widokowy na okolice Jarosławca. Latarnia usytuowana jest w odległości 400 metrów od brzegu, w pobliżu starych zabudowań, pozostałych po poprzedniej, zbyt niskiej latarni. więcej »

ul. Szkolna 1, Jarosławiec

Latarnia morska w Gąskach

Latarnię morską w Gąskach wybudowano pod koniec XIX wieku. Jej wysokość to 50,2 metra. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania. więcej »

Darłowo

Darłowo to zabytkowe, historyczne miasto położone przy ujściu rzeki Wieprzy do Bałtyku. Z uwagi na ciekawe zabytki oraz atrakcje, warto zwiedzić to wyjątkowe, nadmorskie miasto. więcej »

Darłowo

Darłówko

Miejscowość świetnie przygotowana pod względem turystycznym, przymorska dzielnica ślicznego, zabytkowego, a do tego pamiętającego średniowiecze miasta Darłowo - leży u ujścia Wieprzy do morza. więcej »

Dąbkowice

Jeżeli ktoś marzy o klimacie dzikiej plaży winien odwiedzić tę w Dąbkowicach. Tutaj można rzeczywiście odpocząć. więcej »

Wicie

Wicie to ściśle mówiąc maleńka wioska letniego odpoczynku na polskim wybrzeżu. Według danych statystycznych, w Wiciu na stałe mieszka mniej niż stu mieszkańców. więcej »

Historia Dąbki

Już w XIII wieku książę Świętopełk podarował teren dzisiejszej osady Dąbki we władanie cystersom z Darłowa. więcej »