Atrakcje Turystyczne

Bunkry w Bobolinie

Bunkry w Bobolinie to owiana tajemnicą pozostałość po II Wojnie Światowej. Część z nich znajduje się na plaży. więcej »

Latarnia Morska Darłowo

Latarnia morska znajduje się przy ujściu rzeki Wieprzy, obok wejścia do portu w Darłówku Wschodnim. Na chwilę obecną wieża latarni ma 22 m wysokości, a na jej szczycie zamontowano nowoczesny mechanizm, który wskazuje drogę statkom. więcej »

Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie

Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie wznoszony był przez 20 lat w II połowie XIV wieku. Obecnie mieści się w nim muzeum, odbywają się tu również różne imprezy kulturalne. więcej »

ul. Zamkowa 4, Darłowo

Rozsuwany most w Darłówku

W 80-tych latach XX wieku przebudowano stary most zwodzony na rzece Wieprzy, łączący Darłówko Wschodnie z Zachodnim. więcej »

Kościoły w Darłowie

Kościół św. Jerzego, Kościół Mariacki i Kościół św. Gertrudy więcej »

Latarnie Morskie

Szlak Latarni Morskich prawie przez cały czas wiedzie wybrzeżem. Jedynie między Niechorzem a Kołobrzegiem wchodzi na chwilę w głąb lądu (ok. 10 km), przechodząc przez Trzebiatów. więcej »

Latarnia Jarosławiec

Taras widokowy na szczycie latarni morskiej w Jarosławcu stanowi wspaniały punkt widokowy na okolice Jarosławca. Latarnia usytuowana jest w odległości 400 metrów od brzegu, w pobliżu starych zabudowań, pozostałych po poprzedniej, zbyt niskiej latarni. więcej »

ul. Szkolna 1, Jarosławiec

Latarnia morska w Gąskach

Latarnię morską w Gąskach wybudowano pod koniec XIX wieku. Jej wysokość to 50,2 metra. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania. więcej »

Darłowo

Darłowo to zabytkowe, historyczne miasto położone przy ujściu rzeki Wieprzy do Bałtyku. Z uwagi na ciekawe zabytki oraz atrakcje, warto zwiedzić to wyjątkowe, nadmorskie miasto. więcej »

Darłowo

Darłówko

Miejscowość świetnie przygotowana pod względem turystycznym, przymorska dzielnica ślicznego, zabytkowego, a do tego pamiętającego średniowiecze miasta Darłowo - leży u ujścia Wieprzy do morza. więcej »

Dąbkowice

Jeżeli ktoś marzy o klimacie dzikiej plaży winien odwiedzić tę w Dąbkowicach. Tutaj można rzeczywiście odpocząć. więcej »

Historia Dąbki

Już w XIII wieku książę Świętopełk podarował teren dzisiejszej osady Dąbki we władanie cystersom z Darłowa. więcej »