Dąbkowice - gdzie się znajdują, co robić, co zwiedzać, jaka jest

  • location_on Dąbki, ul. undefined

Dąbkowice

Dąbkowice to mała miejscowość letniskowa położona na mierzei pomiędzy brzegiem Bałtyku a jeziorem Bukowo. To wymarzone wręcz miejsce do wypoczynku od wrzasku - słowa "cisza oraz spokój" nabierają tu literalnego znaczenia. Sąsiednie miejscowości to - Łazy - oddalone o ok 5 km na południowy zachód, a około 6 kilometrów w drugą stronę leżą Dąbki. Ale dojechać do Dąbkowic można jedynie od miejscowości Dąbki - stamtąd wiedzie szosa, która kończy się w Dąbkowicach. Do pobliskich miejscowości można się z kolei wybrać rowerem.

Co warto tu zobaczyć?

PLAŻA

Tutejsza plaża przenigdy nie jest tłoczna, nawet w tak zwanym szczycie sezonu - każdy znajdzie na tym piaszczystym, szerokim brzegu Bałtyku wystarczającą ilość miejsca dla siebie i rodziny. Co więcej, niektórzy zachwyceni miejscową plażą przyjeżdżają nawet z ościennych Dąbek. Jeżeli ktoś marzy o klimacie dzikiej plaży winien odwiedzić tę w Dąbkowicach. Tutaj można rzeczywiście odpocząć!

JEZIORO BUKOWO

Dąbkowice, za sprawą położenia nad jeziorem Bukowo, to doskonałe miejsce dla wędkarzy - można tutaj złowić sandacza, sieję, okonia lub węgorza. Z tego położenia zadowoleni są także zapaleńcy sportów wodnych - kitesurferzy, windsurferzy, kajakarze lub żeglarze.

Ostatnia aktualizacja - Listopad 2021 r.Za zmiany w powyższych danych redakcja www.dabki.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0