Darłówko - gdzie się znajdują, co można robić, co zwiedzać, jaki

  • location_on Darłówko, ul. undefined

Darłówko

Darłówko – świetnie przygotowana pod względem turystycznym, przymorska dzielnica ślicznego, zabytkowego, a do tego pamiętającego średniowiecze miasta Darłowo – leży u ujścia Wieprzy do morza. Atrakcyjna lokalizacja tuż przy morzu, oddziaływający pro-zdrowotnie ze względu na dużą wilgotność oraz zawartość jodu mikroklimat, powab i zabytki Darłowa, bogactwo atrakcji a także urozmaicona baza noclegowa oraz baza gastronomiczna Darłówka powodują, że od dawien dawna przyjeżdżają w tę okolicę na wakacje rzesze letników z Polski, a także z zagranicy. Odległość Darłówka od Dąbek wynosi 10 km.

Jakie atrakcje warto tu zobaczyć?

PLAŻA

Letników wita tutaj śliczna plaża – a faktycznie dwie plaże, bowiem miejscowa plaża jest podzielona na wschodnią oraz zachodnią przez uchodzącą tutaj do morza rzekę. Plaża wschodnia miejscami jest odgrodzona od Bałtyku kamieniami, ale zorganizowano na niej pole do gry w siatkówkę plażową oraz atrakcje dla dzieci: zjeżdżalnię, trampolinę itd. Plaża zachodnia bardziej sprzyja plażowaniu – jest większa, bardziej piaszczysta, nie ma tu także kamieni tak charakterystycznych dla plaży wschodniej. Na plaży zachodniej można wypożyczyć sprzęt wodny, względnie skorzystać z oferty innych morskich atrakcji.

LATARNIA MORSKA (ul. Wschodnia 14, tel. 601 273 317)

Latarnia morska Darłowo usytuowana jest tuż przy ujściu rzeki Wieprzy, przy wejściu do portu w Darłówku wschodnim. Obecna wysokość wieża latarni to 22 metry, a na jej szczycie znajduje się nowoczesny mechanizm wskazujący drogę statkom. Dziś turyści mogą podziwiać stan z 1927 roku.

Godziny otwarcia:

  • Od 10.00 - 17.00
  • W sezonie (po 15.06) od 10:00 do zachodu słońca.

ZLOT HISTORYCZNYCH POJAZDÓW WOJSKOWYCH (ul. Słowiańska 32)

Co roku, w ostatnim tygodniu czerwca w Darłówku ma miejsce Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych. Prezentacji pojazdów towarzyszą inne atrakcje, jak np. występy zespołów artystycznych, zawody strzelnicze, przejażdżki wozami wojskowymi, pokazy fajerwerków i inne. 

AQUAPARK BALTICLANDIA (ul. J. Muchy 4, tel. 94 314 34 26)

Aquapark Balticlandia znajduje się na terenie Ośrodka Wczasowego Jantar w Darłówku. Wyjątkowe położenie tuż przy plaży, mnóstwo atrakcji dla dużych i małych, sprawia, że Aquapark Balticlandia to doskonały sposób na aktywny wypoczynek i relaks dla całej rodziny.

Wejście indywidualne:

  • Od poniedziałku do piątku (cena za godzinę) normalny 15 zł, ulgowy 12 zł.
  • Sobota, Niedziela, Święta (cena za godzinę) - całodzienny normalny 50 zł, całodzienny ulgowy 40 zł.

Wejście rodzinny:

  • Od poniedziałku do piątku (minimum 3 os.) - 13 zł,
  • Sobota, Niedziela, Święta (minimunm 3 os.) - 14 zł. 

PARK LINOWY "NAD BAŁTYKIEM" (ul. Conrada, tel. 533 555 140)

Park Linowy to idealne miejsce dla osób lubiących aktywny wypoczynek, adrenalinę i niemałą dawkę emocji. Dla odważnych przygotowano tu specjalnie 60 atakcji podzielonych na 4 trasy. Każdy rozpoczyne swoją podróż od trasy treningowej, po to, aby oswoić się ze sprzętem (uprząż z lonżami, karabinki, kask) oraz z wysokością.

Godziny otwacia:

  • codziennie od 10.00 do 20.00

Ostatnia aktualizacja - Listopad 2021 r.Za zmiany w powyższych danych redakcja www.dabki.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0