Latarnia morska w Darłowie

Darłowo - Gdzie znajduje się Darłowo? Jak tam dojechać? Jakie są tam zabytki? Jakie są tam atrakcje?

  • location_on Darłowo, ul. undefined

Darłowo to miasto położone przy ujściu rzeki Wieprzy do Bałtyku, ze wspaniałymi zabytkami i bogatą historią. Do dziś zachował się w mieście średniowieczny układ ulic z przedwojenną zabudową rynku. Darłowo to nie tylko wspaniałe zabytki, ale również leczniczy mikroklimat, 20 km szerokich plaż, czyste środowisko naturalne... Urok tej miejscowości przyciąga co roku tysiące turystów. W Darłowie przygotowano dla nich dobrą, niedrogą bazę noclegową i gastronomiczną. Darłowo jest oddalone od Dąbek o 9 km.

Jakie atrakcje czekają tu na Urlopowiczów?

PLAŻA

Darłówko jako kurort nadmorski może poszczycić się piękną plażą, a w zasadzie plażami – ponieważ wybrzeże podzielone jest na dwie części za sprawą rzeki Wieprzy, która uchodząc do morza przecina 20-kilometrowy pas plaży. Plaża przylegająca do Darłowa znana jest ze swego mikroklimatu charakteryzującego się dużą wilgotnością i zawartością jodu.

ZAMEK KSIĄŻĄT POMORSKICH (ul. Zamkowa 4, tel. 94 314 23 51)

Przede wszystkim należy zobaczyć średniowieczny Zamek Książąt Pomorskich, udostępniony do zwiedzania i pełniący funkcję muzeum. Prócz ekspozycji stałych, przygotowywane tam są bardzo ciekawe wystawy czasowe. Poza tym na zamku organizowane są liczne imprezy kulturalne.

Godziny otwarcia:

Sezon wysoki (od 1 lipca do 31 sierpnia)

  • Od poniedziałku do niedzieli (7 dni w tygodniu) w godz. 10-18.
  • Kasa czynna do godz. 17.15.

Sezon średni (od 1 maja do 30 czerwca oraz od 1 września do 30 września)

  • Od poniedziałku do niedzieli (7 dni w tygodniu) w godz. 10-16.
  • Kasa czynna do godz. 15.15.

Sezon niski (od 1 stycznia do 30 kwietnia  oraz od 1 października do 31 grudnia)

  • Od środy do niedzieli (5 dni w tygodniu – w poniedziałek i wtorek nieczynne) w godz. 10-16.
  • Kasa czynna do godz. 15.15.

LATARNIA MORSKA (ul. Wschodnia 14, tel. 601 273 317)

Kolejną atrakcją Darłowa jest latarnia morska, usytuowana przy ujściu rzeki Wieprzy, tuż przy wejściu do portu w nadmorskiej dzielnicy Darłowa - Darłówku. Obecnie wieża latarni ma 22 metry wysokości, a na jej szczycie znajduje się nowoczesny mechanizm wskazujący drogę statkom. Latarnia powstała w XIX wieku wraz z budynkiem stacji pilotów. Wieża była wtedy dużo niższa i dopiero kolejne remonty uczyniły z niej pełnoprawną latarnię. Obecnie turyści mogą podziwiać stan z 1927 roku, kiedy to miał miejsce ostatni remont budynku.

Godziny otwarcia:

  • od 10.00 do 17.00,
  • w sezonie po 15.06 od 10.00 do zachodu słońca.

PORT

Port obejmuje 3-kilometrowy odcinek Wieprzy i jest czynnym portem przeładunkowym, rybackim i turystycznym. Turyści mogą podziwiać tutaj jednostki pływające o długości do 75 metrów i zanurzeniu do 4 metrów. Przy wschodniej części nabrzeża cumują statki wycieczkowe, oferujące turystom wycieczki po Bałtyku.

ROZSUWANY MOST

Aby statki, kutry, jachty i inne jednostki pływające mogły wypływać z portu w morze, na rzece wybudowano specjalny, rozsuwany most, łączący Darłówko Wschodnie z Zachodnim. Warto go obejrzeć, ponieważ jest to jedyna taka konstrukcja w Polsce.

WYCIECZKA SZLAKIEM ŚREDNIOWIECZNYCH BUDOWLI

Wycieczkę warto rozpocząć od Darłowskich Kościołów: Mariacki, św. Jerzego i św. Gertrudy to piękne, średniowieczne budowle, stanowiące unikalne zabytki. Chociażby dlatego warto je zwiedzić. Taką wycieczkę szlakiem średniowiecznych budowli warto zakończyć przy Kamiennej Bramie, będącej pozostałością obwarowań miejskich.

Ostatnia aktualizacja - Listopad 2021 r.Za zmiany w powyższych danych redakcja www.dabki.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0