Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10 - gdzie się znajduje

Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10

Jest to część międzynarodowego projektu szlaku rowerowego prowadzącego dookoła Morza Bałtyckiego EuroVelo (EV10). Łączna długość trasy to ponad 7,9 tys. km i łączy ona najważniejsze nadmorskie miasta, m.in. Gdańsk, Rygę, Tallin, Helsinki, Malmo i Kopenhagę. Cały projekt EuroVelo zakłada stworzenie 12 międzynarodowych szlaków rowerowych w całej Europie o łącznej długości ponad 60 tys. km. Przez Polskę mają przebiegać odcinki 5 spośród nich.

Informacje dodatkowe:
  • Wyznaczanie i budowanie szlaków odbywa się według specjalnych kryteriów technicznych. Ich celem jest rozwijanie turystyki rowerowej w Europie. Trasy tworzone są w oparciu o już istniejące ścieżki i drogi. Cała sieć dąży do połączenia dużych miast oraz terenów atrakcyjnych turystycznie.
  • Szlaku biegnie przez 3 województwa w Polsce: warmińsko-mazurskie, pomorskie i zachodniopomorskie. Najważniejsze miejscowości na trasie R-10 to Świnoujście, Międzyzdroje, Dziwnów, Rewal, Mielno, Kołobrzeg, Ustka, Darłowo, Łeba, Władysławowo, Gdynia i Sopot.
  • Część szlaku jest już gotowa, pozostałe odcinki są obecnie w budowie. Projekt obejmuje nie tylko same trasy, ale również stworzenie bazy atrakcji turystycznych i usług rowerowych na trasie.

 Ostatnia aktualizacja - Listopad 2021 r. Za zmiany w powyższych danych redakcja www.dabki.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0